הכירו שיטות הדברה נגד תיקנים בגודל קטן

רוצה שנחזור אלייך לשיחת ייעוץ? מלא/י פרטים:

נכון כשהזזתם את דלת המיקרוגל או הרמתם את הקומקום לשתות קפה, נתקלתם ביצור קטן, דמוי מקק, אבל גודלו היה כל כך קטן שלא הבנתם מה אתם רואים? השותפים שלכם לדירה קובעים שמדובר בגור של ג'וק גדול ומפחיד (שנקרא תיקן אמריקאי) ואתם משיבים להם שזה בכלל לא נראה לכם כמו ג'וק. אז הבה ונעשה סדר: זה מקק מסוג שונה. הוא אוהב מכשירי מטבח חמים ונחשב מסוכן מתיקן הביוב הגדול והמפחיד, כפי שנלמד להכיר כעת.

הכרת עולמם של התיקנים הקטנים

בבתי אב בישראל נתקלים הדיירים בשני סוגי תיקנים קטנים. הראשון נקרא תיקן הבתים והשני התיקן הגרמני. האחרון נפוץ בהרבה מן הראשון אך שניהם עשויים להופיע כל השנה ולא רק באביב ובקיץ. הם ניחנים ביכולת להתחבר בתוך מקומות מסתור דקים בבתים. התיקן הגרמני בפרט חובב שיירי מזון שהזנחתם במטבח. אם המטבח אינו נקי, הוא יכול לחיות מלכלוך המזון למשך זמן רב. לכן, חשוב לשמור על היגיינה מקסימלית במטבח ולהיות דרוכים להזמין הדברה נגד תיקנים במידה והם מופיעים.

הדברת תיקנים גרמניים עם חומרי ריסוס מהמרכולים: האמנם?

בפרק הראשון של מאמר זה הבטחנו לספר לכם מדוע התיקן הגרמני הקטן מהמטבח מסוכן יותר מהתיקן הענק שמגיח אלינו מעת לעת מהביוב. הסיבה היא שהם גם היו התיקנים עליהם ניסו הדיירים הכי הרבה פעמים חומרי ריסוס כימיים שנרכשים במרכולים. בשנים האחרונות, הם מפתחים כושר שרידות מפני החומרים הללו עד כדי כך שאם הצלחתם להרוג 3-4 תיקנים כאלו, הם מראש היו החלשים בחבורה. החזקים עדיין אתכם, מסתתרים מאחורי מכשירי חשמל במטבח, סמוך לפח האשפה ואפילו ליד הספות בסלון.

ההדברה הטבעית – ההדברה שתמיד עובדת

הדברה נגד תיקנים קטנים תיעשה באופן יעיל רק עם חומרים ייעודיים שממגרים גם ביצים וגם תיקנים קטנים בשלבי ההתפתחות, אחרת לא עצרתם את שרשרת ההתרבות. יש לרכוש חומרי הדברה טבעיים אלו ולקבל הוראות שימוש מחברת הדברה על מנת לייעל את תוצאותיה. הדברה נגד תיקנים שנעשית באופן טבעי היא היחידה שיכולה על התיקן הגרמני או תיקן הבית, קוטעת שרשראות התרבות ומחזירה לביתכם את השגרה הנקייה.

 

 

רוצה שנחזור אלייך לשיחת ייעוץ? מלא/י פרטים:

Call Now Button

השאירו פרטים כאן: