מדריך קצר לבתים עם סלונים מחוברים למטבחים: עיצוב סלון בסגנון כפרי

רוצה שנחזור אלייך לשיחת ייעוץ? מלא/י פרטים:

עיצוב סלון בסגנון כפרי מומלץ להסדיר בחברה מקצועית המתמחה בריהוט סלוני אותנטי. העיצוב הכפרי שייך למשפחת העיצובית האותנטית שמבדילה את עצמה מזו המודרנית. בעוד בעיצוב מודרני הדגש במוטיבים העיצוביים הוא על מינימליזם, כלומר ארונות חלקים, ללא ידיות נשיאה, בעיצוב כפרי ההיפך הוא הנכון, וכל רכיב פתיחה מגולף, וחרוט, עם ידית אותנטית. הדבר מתבטא בדרך זו גם בעיצוב תאורה לבית בסגנון כפרי לעומת סגנון מודרני. תאורה לבית בסגנון כפרי לעולם תלווה בבתי מנורה בעיצוב ברוח העבר, שנדלירים ונברשות, מנורות בסגנון טירות עתיקות וכד', בעוד המנורות של העיצוב המודרני מבוססות בעיקר על גופים הנדסיים צמודי תקרה. אם יש לכם מטבח ליד הסלון, בכל שלב בבחירה מומלץ להקפיד על בחירת תכולה שתשלים את הדקורציה בחדר זה ותיצור אחידות.

תכננו את עיצוב הרהיטים שלכם

על מנת לחולל בבית עיצוב כפרי, מומלץ לבחור בריהוט סלון בעל מוטיבים עגולים בסגנון עץ, ספות שהמשענות והידיות שלהן חצי קשת או גליל, צבע חום בהיר או כהה, ידיות עץ בולטות בצדי כל ספה – יתרון. שולחן הסלון צריך כמובן להיות שולחן עץ, אבל כדי לבדל את עצמו מהשולחן של העיצוב הבורגני העתיק, שהוא גם עיצוב ששייך למשפחת העיצובים האותנטיים, מומלץ שזה יהיה שולחן עגול או אליפטי. שולחנות אלו מקרבים מאד את המוטיב הכפרי לסלון שלכם ומרחיקים את זה הבורגני בשל כך שהמראה של הרהיט משדר לוקליזציה וחוסר ריחוק.

תכננו את עיצוב גופי התאורה שלכם

גופי תאורה לבית בסגנון כפרי הם הלב הפועם של העיצוב הסלוני הכפרי, הלכה למעשה. כולם רואים אותם כשהם דורכים בסלון שלכם לראשונה. זה האייטם הראשון שרואים ולכן כדאי להשקיע מאד בבחירתו. תאורה לבית בסגנון כפרי צריכה לשדר אותנטיות מחד וחוסר מוטיבים בורגניים מאידך בשביל להימנות עם העיצובים הכפריים. לכן, מומלץ לבחור רכיבי תאורה לבית בסגנון כפרי בהתבסס על הדמיית מחשב כדי למצוא את הגופים שיתאימו לשילוב עם פריטי הריהוט אותם למדנו לבחור בפרק הקודם של מאמר זה.

הקפידו על פרספקטיבה ביחס לגודל החדר

חדר קטן יזדקק לספות, כורסאות, שולחנות וגופי תאורה דקים וקטנים כדי שמי מהפריטים לא יבלוט יתר על המידה וייצור עיצוב מגושם. לעומת זאת, בחדר גדול השאיפה צריכה להיות לפריטים גדולים ועבים שיוכלו להשפיע על עיצוב המתחם באופן מובהק ולא להיות חסרי חשיבות ויזואלית.

 

 

רוצה שנחזור אלייך לשיחת ייעוץ? מלא/י פרטים:

Call Now Button

השאירו פרטים כאן: