חידוש מטבח בהתאמה אישית
חידוש מטבח בהתאמה אישית
חידוש מטבח בהתאמה אישית

לשיחת ייעוץ על המטבח החדש שלך

איכות

אחריות ל 5 שנים

מהירות

המטבח יהיה גמור ומוכן עד 45 יום
מרגע אישור ההזמנה

שירות

אנו עומדים לרשותך לכל שאלה הכי קטנה

חידוש מטבח ישן

בוודאי לא פעם כשהייתם אצל סבא וסבתא שלכם חשבתם לעצמכם "וואו, כמה ישן הבית הזה!"

חידוש מטבחים

אחרי המון שנים שהוא שירת איתכם נאמנה, המטבח שלכם כבר לא כמו שהיה. הקירות מתקלפים, הארונות חורקים ויוצאים ממקומם, השיש כבר שבור, הכיור משחיר ובקיצור – הגיע הזמן לעשות חידוש מטבח ולהעניק למטבח שלכם את המראה החדש, המרענן והמעוצב שמגיע לו. אז בואו נראה איך עושים חידוש מטבח בצורה הטובה ביותר ובלי לצאת עם חור ענק בכיס. מוכנים? קדימה, בואו נתחיל!

למה שנחדש מטבח?

חידוש מטבח מתאים לא רק למי שהמטבח שלו כבר נמצא במצב ממש לא טוב. חידוש מטבח מיועד גם לאנשים שמאסו במראה המטבח הישן ורוצים להתחדש ולהעניק לו עיצוב שמתאים לשנת 2020. היום קל מאוד לבצע חידוש מטבח ויש המון אלמנטים שיכולים להעניק למטבח שלכם את המראה המיוחל גם מבלי להתחיל לשבור קירות ולעקור מוצרי חשמל ממקומם. אז איך עושים חידוש מטבח? בואו ונראה.

איך עושים חידוש מטבח?

חידוש מטבח אפשר לעשות באופן עצמאי או להיעזר במעצבי פנים שיוכלו לשקף לכם תמונת מצב עתידית לגבי המטבח שלכם. מעצבי פנים יוכלו לנצל בצורה מיטבית את כל חלל המטבח הקיים ולעזור לכם לעצב אותו בצורה שתהיה נוחה, הגיונית ומרווחת.

מה עושים בחידוש מטבח?

חידוש מטבח יכול להתמקד בכמה וכמה דברים. החלפת ארונות המטבח יכולה להתבצע יחסית בקלות ובזריזות, החלפת מוצרי החשמל הישנים, החלפת השיש, החלפת הכיור, החלפת ידיות, הכנסה של אי גדול לחלל המטבח ועוד.

מחליפים ארונות מטבח? בואו נראה מה האפשרויות שלכם

ארונות מטבח יכולים להגיע במגוון סוגי חומרים. קיימים ארונות מטבח בגימור של פורמייקה, ארונות מטבח בגימור של פורניר, ארונות מטבח בגימור של פולימר, ארונות מטבח בגימור של אפוקסי, ארונות מטבח בגימור של זכוכית ושל אלומיניום ועוד.

מה מחירי ארונות מטבח?

בהמשך לסוגי ארונות המטבח שפירטנו ממש עכשיו, בואו ונבדוק גם מה הם המחירים של החלפה וחידוש לארונות המטבח האלו.

כשמדברים על ארונות מטבח בגימור של פורמייקה מדברים על מחירים שנעים בין 200 ש"ח ל-500 ש"ח לדלת. חומר הפורמייקה הוא הזול ביותר מבין החומרים שיכולים לצפות ארונות מטבח, והמחיר כמובן ישתנה בהתאם לסוג הפורמייקה וכן בהתאם לנגר שיבצע את העבודה.

ארונות מטבח של פולימר, להבדיל, כבר יגיעו למחירים קצת יותר גבוהים שינועו בין מחירים של 400 ש"ח לבין מחירים של 700 ש"ח לדלת. גם כאן המחיר עשוי להשתנות בהתאם לנגר המבצע את העבודה וכן בהתאם למורכבות של העבודה. גם כאן יש חשיבות לסוג הפולימר, כשדלת פולימר חלק תעלה את המחיר הזול ביותר, ואילו דלת פולימר עם מסגרות כלשהן או חריטות שונות תעלה מחירים יקרים יותר.

מה לגבי ארונות מטבח בגימור של זכוכית?

ארונות מטבח בגימור של זכוכית יכולים לנוע בין מחירים של 400 ש"ח לבין 800 ש"ח לדלת. דלתות אלו הן היקרות ביותר מבין כל סוגי דלתות ארונות המטבח היות ויש להן מסגרת עשויה אלומיניום, מה שגורם למחיר להיות יקר הרבה יותר.

בכל הקשור בארונות מטבח בגימור של זכוכית כדאי לקחת בחשבון שיש אפשרות לשדרג את דלת הזכוכית לדלת עם קלאפה, מה שיאפשר פתיחה של הארון גם מלמטה וגם מלמעלה. הוספה של קלאפה תייקר אפילו יותר את מחירה של דלת הזכוכית בכמה מאות שקלים לכל דלת ודלת.

פרזול – חלק בלתי נפרד מארונות המטבח

הפרזול הוא החלק האחרון בשלב החלפת ארונות המטבח. הפרזול מתייחס לכל המסביב של ארון המטבח – מסילות, צירים וידיות, וגם עליו כדאי לדבר כחלק בלתי נפרד מהנושא חידוש מטבח. שימו לב שברוב המוחלט מהמקרים מחיר תיקוני הצירים אמור להיות כחלק מהצעת המחיר שתקבלו עבור מחירי הדלתות. בכל מה שקשור בחידוש המטבח אל תהססו לשאול שאלות כדי לדעת בדיוק מה מגיע לכם.

מגירות, מגירות ועוד מגירות

מגירות גם הן חלק מחידוש המטבח ויש היום עשרות אפשרויות למגירות חדשות ומעוצבות. מגירות עם סגירה שקטה הן נפוצות במיוחד ומחירן בדרך כלל ינוע בין 450 ש"ח ל-600 ש"ח למסילה.

מה חשוב לדעת על החלפת ארונות מטבח?

כחלק מחידוש מטבח והחלפת ארונות המטבח כדאי לדעת הכל על ארונות המטבח שלכם, ואם אתם לא יודעים משהו – פשוט תשאלו. חשוב מאוד לוודא שהחומר ממנו עשויים ארונות המטבח החדשים שלכם עמידים בפני מים. המטבח הוא אחד מהמקומות בבית שבו נעשה שימוש גדול במים, בין אם בזמן בישול אם שטיפת כלים. ארונות מטבח שלא יהיו עמידים למים יספגו את הלחות ולא יחזיקו מעמד לאורך זמן, וחבל.

לפני שתסגרו דיל על ארונות מטבח הדגישו שוב ושוב שבשלב הראשון אתם מעוניינים שמבצע העבודה יבדוק את תקינות שלד הארון. אם יש צורך בהחלפה של כל "המסביב" של הארון – מסילות, צירים ועוד – עשו זאת מבעוד מועד באמצעות איש המקצוע, כך שלא תעמדו במצב שבו אתם מתקינים מוצר חדש על בסיס ישן ולא תקין. זה עלול להיות בזבוז כסף גדול וכמובן עוגמת נפש כאשר הארון עלול לא להחזיק מעמד ולהתפרק תוך ימים ספורים בלבד.

כיריים חשמליים או כיריים על גז?

חידוש מטבח מביא איתו בדרך כלל גם החלטות חדשות לגבי מוצרי החשמל והגז שלכם. השקיעו מחשבה רבה באם אתם מעוניינים כיריים חשמליים או כיריים על גז, כאשר אתם לוקחים בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

צריכים יותר שטח אחסון? חשבו על חשבון מה הוא יגיע

אם אתם זקוקים לשטחי אחסון גדולים יותר במטבח שלכם, כדאי מאוד שהנושא יילקח בחשבון בעת חידוש מטבח. לפעמים גודלו של שטח האחסון הוא מספיק אך העיצוב לא מאפשר שימוש נכון בו. ברגע שתחליטו איך לעצב מחדש את שטח האחסון, יכול להיות שגם גודלו של שטח האחסון הנוכחי יספיק, וכל מה שתצטרכו הוא לשנות כמה דברים בתוך הארון – ליצור יותר מדפים למשל.

אי במטבח – צריך או לא צריך?

הוספת אי למטבח שלכם בזמן חידוש מטבח היא לחלוטין אפשרות שכדאי לקחת בחשבון. האי מוסיף משטח עבודה נוסף שמאפשר בישול של כמה דברים במקביל הודות לשטח העבודה שגדל. אולם אי במטבח לא מתאים לכל אחד, ויש מטבחים שבהם אפילו האי יהיה מיותר, יחלוש על שטחים גדולים יותר ממה שצריך ויתפוס מקום לדברים אחרים. חשבו היטב האם יש לכם צורך באי והגיעו להחלטה בנושא שלו בהתאם.

תאורה – אחד הדברים החשובים במטבח

תאורה היא אחד הדברים החשובים ביותר בכל בית ובוודאי במטבח. הפעולות שאנחנו עושים במטבח הן פעולות שבהחלט מצריכות תאורה טובה שתאפשר לנו לראות מה בדיוק אנחנו עושים. פעולות כמו חיתוך, טיגון, לישה ותיבול מצריכות תאורה טובה שתמנע מאיתנו טעויות כואבות. לשים פפריקה חריפה במקום פפריקה מתוקה בתבשיל של הילד בגלל שלא היתה תאורה? לא נעים ולא כדאי.

כמה עולה חידוש מטבח?

כשעושים חידוש מטבח כדאי לקחת בחשבון שמדובר בהוצאה לא קטנה שיכולה גם להגיע לעשרות אלפי שקלים. אולם לפני שתתחילו בחידוש מטבח כדאי לערוך השוואות בין נגרים ומעצבי פנים שונים שיוכלו להביא אתכם למחירים הטובים ביותר עבור האיכות המיטבית ביותר. בהצלחה!

לשיחת ייעוץ על המטבח החדש שלך